UADays

Online Media

Масове щеплення – єдиний спосіб уникнути людських втрат

1 min read

          Процес вакцинації країн – членів ЄС офіційно розпочався 27 грудня 2020 року, в той же час в Україні лише велися розмови про можливу вакцинацію населення найближчим часом. Спочатку мешканцям держав ЄС почали щепити препарат німецької компанії BioNTech та американського концерну Pfizer, а вже у січні 2021 року почали застосовувати й розробку американської компанії Moderna. В Україні ж масова вакцинація розпочалася лише у лютому. Найбільш поширеною, наразі, є вакцина Covisheld (AstraZeneca) індійського виробництва.

          «Чому в українців такий низький рівень довіри до вакцинації? Через те, що влада вщент провалила інформаційну кампанію з пропаганди вакцинації», – запевняє народний депутат від «Батьківщини» Костянтин Бондарєв.

          «Рекорди» захворюваності на ковід і провалена вакцинація – це ті реалії, які ми маємо сьогодні. Але зараз важливо не те, хто саме винен, важливіше те, що робити далі. Ми маємо якомога швидше переконати людей вакцинуватись, адже це єдиний вихід уникнути великих людських втрат. Ні для кого не секрет, що ми практично досягнули максимальної заповненості наших лікарень, кількість місць дуже обмежена. А це значить скоро постане питання, кого рятувати, а кого ні», запевнив нардеп.

          Україна невиправдано запізнюється з вакциною. Відомі експерти зазначають, що темпи, з якими Україна організовує закупівлі вакцин від COVID-19, заслуговують на критику. Керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки Павло Ковтонюк відзначає, що український випадок не варто порівнювати з ситуацією країн ЄС, які змогли закупити вакцину централізовано, але це жодним чином не виправдовує повільні темпи, з якими українська влада просувається у цьому питанні. “Сербії, Албанії, Туреччині, Казахстану вдалося підписати контракти завчасно і на більший відсоток населення”, – нагадує експерт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *