UADays

Інтернет-сайт новин

Огляд: Sea Baby – Капітан Джек Спарроу в лавах ЗСУ

1 min read

У нашій рубриці вже встигло побувати всяке: і автоматики, і великокаліберні дефрагментатори, і гаубиці, і прийшов Хаймарс. Але безпілотний катер… Це щось новеньке. Ну, а що ви хотіли? Сучасна війна потребує сучасних рішень. Чим, на вашу думку, потрібно знищувати російський чорноморський флот, якщо свого лютого флоту у нас і немає? Що нам, рибалок на катамаранах запускати до Феодосії, зі словами “ось там є велика риба!” ? Ну, це, якось, не дуже гуманно. Тому якийсь надрозум, колись недавно, вирішив спробувати реалізувати такий сюжетний поворот. Ідея сподобалася іншому надрозуму, який має у суспільстві трохи більший статус. Їхні розуми злилися в один великий і, в результаті, створили Sea Baby (знову ці малюки, АААААААААА), про який ми й поговоримо в сьогоднішньому випуску нашої збройової, але зовсім не злої, рубрики! Якщо минулого разу у нас тут було жарко, то сьогодні… Мокро?.. Тоді, виходить, одягайте шапочку і маску, починаємо наш круїз!

Що воно собою являє?

Насправді, інформації про цей дрон не так вже й багато. А чого ви хотіли від зброї, яку розробили минулого року і вже використовують, щоб прирікати ВМС росії на стрімке очищення травного тракту? Певна річ, що все глибоко засекречено. Однак, невеликі крихти інформації у нас таки є, і сьогодні ми їх обсмокчемо як слід. Взагалі, Sea Baby – це що? Це – красива оболонка, яка зроблена так, щоб радари її впритул не бачили, в яку засунули мозок (електронний, звичайно, не в баночці із соліннями), підключили його до двигуна та системи зв’язку, а зверху на це все напхали вибухівки та навіть свого озброєння. По суті, ідея банальна: той самий дрон-камікадзе, тільки на воді. Але прийшов він дуже своєчасно. Якщо ви, раптом, дізналися про Інтернет, приблизно, вчора, то поспішаю вас оповістити: за час своєї бойової служби, дитя Водяного встигло знищити кілька кораблів, таких, як протимінний корабель «Володимир Козицький», малий ракетний корабель «Самум», буксир «Професор Микола Муру», а ще привітатись з усіма улюбленим Кримським мостом.

Які у нього таланти?

Максимальна швидкість становить близько 90 кілометрів на годину. Начебто, не так вже й багато, проте, враховуючи те, що дрон знаходиться в морі, а не на наших чудових дорогах, виходить не так уже й погано. Тим більше варто враховувати ще й те, що море теж має свої обмеження. Наприклад, хвилі. Звичайно, якщо нам потрібно плавати у величезній ванній, без будь-яких натяків на вітер – ми можемо поставити туди хоч молотилку від якогось суперкара і дивитися, як це диво мчить по водній гладіні. Але ж у нас тут море, в якому є хвилі й вітер. А ще курс треба коригувати. Буде ніяково, якщо, зрештою, дрон припливе і підірве якусь пристань з двома дирявими човниками серед очерету.

Пропливти може до 1000 кілометрів. І це чудово! Він може дістати будь-яку ціль на території Чорного та Азовського моря. Плисти, звичайно, буде довго. Якщо ми, наприклад, знаходимося в Одесі та хочемо відвідати чудові мисливські угіддя поблизу сонячного Новоросійська – нам потрібно подолати десь 708 кілометрів. Середня швидкість в ідеальних умовах у нас 90 км/год… Візьмімо 85, щоб врахувати розгони, гальмування, водорості, обід. Так, тепер відкриваємо калькулятор, ділимо 708 (відстань) на 85 (швидкість) і отримуємо близько восьми з одною третьою години. Довго, але ціль виправдовує кошти.

Може в собі нести до тонни фугасної бойової частини (це та, що робить потужний БАБАХ), або нести на собі власне озброєння. Наприклад, нещодавно мережею розлетілася новина, що на Морського Малюка стали встановлювати коробку від РСЗВ Град. Враховуючи те, що новина йшла в комплекті з гарними фоточками, сильно сумніватися в правдивості цієї інформації не доводиться. І, якщо до морського дрона змогли присобачити Град, то зможуть і все інше. Ось Вікіпедія каже, що на нього, іноді, ще реактивний вогнемет Джміль ставлять (на жаль, це не такий, як у Фар Краї, з якого можна поливати нескінченним потоком полум’я всяких негідників. Він, скоріше, як гранатомет. Тільки стріляє капсулою, яка вибухає і підпалює все довкола).

Висновок

Найважливіше і найцікавіше ми обговорили, можна і плавно закінчувати. Що я можу сказати? Апарат дуже цікавий та перспективний. Добре демонструє прогрес у створенні озброєння. На основі його можна зробити ще багато привабливих знищувачів. Ну, а на цьому все, мабуть. Дякую за увагу, побачимось у наступних випусках! До нових зустрічей!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *