UADays

Online Media

У БОРОТЬБІ ПРОТИ ПЦУ РОСІЯ ВИКОРИСТОВУЄ ЄРАРХІВ, ПОВ’ЯЗАНИХ ЩЕ ІЗ РАДЯНСЬКИМИ СПЕЦСЛУЖБАМИ

Росія не полишила спроб завадити діяльності ПЦУ та досі намагається зруйнувати ті досягнення, які вже є, та повернути Українську Церкву в штучно ізольований вакуум від спілкування з православним світом.

Зокрема, Російська Федерація досі продовжує використовувати церковні канали, вплив Московської Патріархії, дипломатію, зв’язки, пов’язані з Кремлем олігархів. Вона використовує ті зв’язки, які ще були напрацьовані з радянського часу в низці Помісних Православних Церков і тих єрархів, які тісно пов’язані з Російською Церквою, які проходили там навчання, це спецслужби в тому числі. Так, минулого року Греція офіційно оголосила персонами нон ґрата низку російських дипломатів.

Зокрема, тоді Греція офіційно заявила про попередження щодо діяльності такої структури як “Російське імператорське палестинське товариство”, яке очолює пан Степашин, “колишній” розвідник. МЗС Греції прямо заявило, що діяльність цього товариства, цих дипломатів була спрямована на підкуп єрархів і духовенства і на руйнування авторитету і єдності еллінізму, зокрема, в Палестині”, – нагадав владика Євстратій. Попри це архиєпископ ПЦУ заспокоїв і запевнив, що всі намагання РФ будуть безуспішними, як це і показує історія. Одна за одною Помісні Православні Церкви визнаватимуть ПЦУ, входитимуть з нею в повноцінне спілкування. І рано чи пізно, коли вже Московська Церква залишиться останньою в цьому ряду, я впевнений, що і вона таки визнає цю нову реальність, тому що історію не можна зупинити чи повернути назад, – підсумовує архиєпископ Євстратій Зоря.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *