UADays

Online Media

Картини з вилученої у Медведчука колекції визнали культурною цінністю

1 min read

Фахівці Національного художнього музею в України перевірили 285 художніх робіт з особистої колекції екс-політика Віктора Медведчука, визначивши 112 з них як об’єкти зі значною культурною та історичною вагою. Про це інформує прес-служба Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Більшість картин, відзначених експертами, є роботами визначних українських художників двадцятого століття. На наступному засіданні конкурсної комісії буде розглянуто питання про зупинення продажу цих творів мистецтва, з метою їх передачі до Національного музею України для подальшого зберігання.

Ті роботи, які не мають визначеної культурної чи історичної цінності, будуть виставлені на продаж через електронний аукціонний майданчик “Прозорро.Продажі”, а отримані від продажу кошти будуть спрямовані до державного бюджету.

У повідомленні також зазначено, що картини були конфісковані в рамках кримінального розслідування проти Віктора Медведчука і пізніше передані Агентству з розшуку та менеджменту активів, яке 19 квітня оголосило про початок продажу цих творів мистецтва та ініціювало проведення експертизи.

Колекція Медведчука включає полотна відомих закарпатських художників ХХ століття, таких як Йосип Бокшай, Гаврило Глюк та Адальберт Ерделі. Експерти оцінюють вартість пейзажів Бокшая від 20 до 25 тисяч доларів, а роботи Ерделі — приблизно в 50 тисяч доларів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *