UADays

Online Media

До уваги мешканців неконтрольованих територій Донбасу, іноземців та осіб без громадянства!

1 min read

В Україні мешканці непідконтрольних українській владі територій Донбасу, іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають на території України, мають право вибрати свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Це дозволить отримувати повний перелік послуг первинної медичної допомоги безкоштовно. Послуги оплатить Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я (МОЗ).
Як уточнюється, для того, щоб вибрати свого лікаря, досить виконати 7 простих кроків.


Крок 1. Виберіть по вашим особистим критеріям медичний заклад або лікаря. Де ви прописані або постійні жителі – не має значення. Ви можете скористатися порадами знайомих. Або відвідати найближчі до вашого місця проживання медичні установи, розташовані на підконтрольних територіях, і дізнатися про лікарів там. Для зручності скористайтеся онлайн картою медичних установ на сайті НСЗУ.


Крок 2. Заздалегідь запишіться на прийом до вибраного лікаря по телефону, онлайн або в реєстратурі.


Крок 3. Візьміть з собою паспорт громадянина України, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років – візьміть також свідоцтво про народження дитини.
Замість паспорта громадянина України можна подати один з наступних документів, що засвідчують особу:
тимчасове посвідчення громадянина України;
вид на проживання в Україні;
посвідчення біженця;
посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.
Також, особи, які в силу своїх релігійних переконань відмовляються від прийняття ідентифікаційного коду, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті, надають номер і серію паспорта громадянина України.


Крок 4. Лікар (це також може бути працівник реєстратури або медсестра) введе ваші дані в електронну систему. На мобільний телефон надійде смс-повідомлення з кодом. Необхідно повідомити цей код працівнику установи.


Крок 5. З електронної системи роздруковується декларація з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі ваші дані правильні. Якщо потрібно, працівник установи внесе зміни в систему і роздрукує декларацію ще раз. Підпишіть два примірника роздрукованої декларації. Один ви забираєте з собою, інший – залишається в установі.


Крок 6. Співробітник закладу підтверджує вашу декларацію електронним підписом і відправляє в електронну систему.


Крок 7. Тепер ви можете звертатися до свого лікаря, якщо відчуваєте себе погано, отримувати направлення на аналізи, рецепти на «Доступні ліки» та інші медичні послуги.

Журналісти UADays нагадують, що в Україні також діє програма «Доступні ліки». Для того, щоб скористатися нею, необхідно взяти рецепт у сімейного лікаря і отримати їх в найближчій аптеці, який бере участь в програмі (з наклейкою «Тут є” Доступні ліки “»), безкоштовно або з невеликою доплатою. Усі бажаючі можуть ознайомитись із мапою аптек, що беруть участь у вказаній програмі.
Зараз в програму включені 259 препаратів, з них 64 є безкоштовними для пацієнтів.

Також, з квітня 2019 рецепти на «Доступні ліки» стали електронними. Для отримання таких ліків за електронною рецептом необхідно виконати наступні кроки.
Записатися і прийти на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким підписано декларацію.
«Важливо! Пацієнт повинен звернутися саме до лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою “Доступні ліки” буде неможливо », – йдеться в повідомленні.


Потім, при виписці електронного рецепта лікар разом з пацієнтом повинні перевірити, що номер мобільного телефону, вказаний в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати код мобільного оператора і останні цифри номера.
Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.
На мобільний телефон пацієнта приходить смс-повідомлення з унікальним номером рецепта і кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці.


При необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. У цьому розділі зазначається інформація про виписаних ліках і номер електронного рецепта.
Після цього, пацієнт приходить в будь-яку зручну для нього аптеку, який бере участь в програмі «Доступні ліки», і називає працівнику аптеки номер рецепта.


Потім пацієнт вибирає одне з лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження і отримує свої ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *