UADays

Online Media

Що робити, якщо стався сонячний удар?

1 min read

Обговорюючи цю тему, одразу постає питання: чому трапляється сонячний удар?
Сонячний удар є різновидом теплового удару. Організм втрачає здатність відновлювати тепловий баланс, в першу чергу в головному мозку. При тривалому впливі на голову сонячних променів відбувається перегрів головного мозку, порушення кровообігу, кров приливає до голови, судини мозку розширюються. У найгіршому випадку може відбутися внутрішньочерепний крововилив.

Сонячний удар може статися будь з ким, тому ми повинні значи, якою буде перша допомога при сонячному ударі? Як врятувати себе та твоїх близьких?

Звісно, людина може надати долікарську допомогу, але для забезпечення якісного лікування, слід все-одно звернутися до фахівця. особливу увагу з цього приводу потрібно приділити літнім людям та дітям. Допомогу потрібно надавати негайно, це підвищить її ефективність. Отже, перше що потрібно зробити, це винести потерпілого із зони несприятливого впливу. Найкращий варіант – це прохолодне місце у затінку з доступом свіжого повітря та мінімальним скупченням людей. Після чого, покладіть потерпілого на спину, під щиколотки покладіть невеликий предмет, злегка піднявши таким чином ноги. Якщо є ознаки блювоти, переверніть постраждалого на бік, поверніть голову так, щоб він не захлинувся блювотними масами.

Звільніть від щільного верхнього одягу, а також від здавлюючих елементів (ременя, краватки, і т.п.). Дайте рясне пиття. Вода повинна бути прохолодною, негазованої, краще мінеральною.

Змочіть обличчя і відкриті ділянки тіла прохолодною водою. Можна обернути тіло прохолодним простирадлом або прийняти прохолодну ванну. Слідкуйте за тим, щоб не було переохолодження. Температура води повинна бути близько 20 градусів. На лоб і потилицю покладіть холодний компрес.

При втраті свідомості дати понюхати ватку з нашатирним спиртом. При зупинці серця і дихання робити непрямий масаж серця і штучне дихання до появи пульсу. Але, сподіваємося, що до цього не дійде.

Після перенесеного сонячного удару обмежте свою активність, пам’ятайте, що організму потрібно деякий час на відновлення. Рятувальники Донеччини застерігають громадян, та радять включити у свій раціон кисломолочні продукти і пити більше води.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *