UADays

Online Media

СБУ продовжує фіксувати спроби вербування спецслужбами РФ українських військових через соцмережі (відео)

1 min read

Останнім часом Служба безпеки України фіксує численні спроби вербування представниками російських спецслужб та підконтрольних їм так званих «МГБ Д/ЛНР» українських військовослужбовців. Відбувається це через встановлення контактів у соціальних мережах під виглядом осіб жіночої статі.

Співробітниками спецслужби викрито вербувальний підхід ФСБ РФ до керівника одного з підрозділів ЗСУ. Наразі, вказана особа проходить службу в районі проведення ООС. Встановлено, що через одну із соцмереж підконтрольна російським спецслужбам особа встановила та підтримувала контакти з українським військовослужбовцем. Під час розвитку нібито особистих відносин жінка довідалась про його службу в ЗС України. Після чого, жінка намагалась отримати від офіцера інформацію військового та суспільно-політичного характеру.

В процесі бесіди, “вербувальниця” запропонувала українському військовому здійснювати збір інформації в інтересах ФСБ РФ. За виконану роботу вона пропонувала грошову винагороду, особливо підкреслюючи «матеріальні переваги співробітництва зі спецслужбами Росії». Жінка наголосила, що у разі надання представникам іноземної сторони важливих даних, військовому буде забезпечено виїзд до РФ з можливістю отримання житла. Після отримання «пропозиції» військовослужбовець повідомив про вказаний факт до органів СБ України та надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування.

На своєму офіційному веб-ресурсі Служба безпеки України звертається до українських користувачів соцмереж із проханням бути пильними. У разі отримання вербувальних пропозицій від іноземних спецслужб наполегливо рекомендуємо звертатись до органів СБ України. Наголошуємо, що відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників не вчинили ніяких дій і добровільно заявили органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *