UADays

Online Media

Не варто недооцінювати Путіна: західні ЗМІ назвали цілі Кремля в Україні

1 min read
Не варто недооцінювати Путіна: західні ЗМІ назвали цілі Кремля в Україні

Не варто недооцінювати Путіна: західні ЗМІ назвали цілі Кремля в Україні

З наближенням президентських виборів в Україні Росія збільшила свої зусилля, щоб вплинути на виборчу кампанію. Недавній звіт розвідувальних служб США показав: Кремль прагне застосувати ряд інструментів, щоб “скористатися хитким станом економіки Києва, широкої корупцією, кіберуязвімостью і громадським невдоволенням”, пише Politico.
За даними видання, мета Кремля – ​​перемогти чинного президента Петра Порошенка і привести до влади менш антиросійський уряд.
Як наслідок, іноземні дипломати і західні столиці підходять до усвідомлення, що нинішній лідер України, чий повільний темп реформ іноді розчаровує їх надії на швидкі зміни, тепер є їх найкращим і єдиним шансом втримати Україну, щоб та знову не опинилася в орбіті впливу Росії.
Не варто недооцінювати глибоку прагнення президента Росії Володимира Путіна відновити вплив на Україну, пише Politico, для нього не так вже й важливо, хто саме переможе на виборах, аби не Порошенко.
Перемога інших лідируючих кандидатів може розірвати відносини України з Міжнародним валютним фондом, дестабілізувати країну і створить Путіну умови для більшого впливу.
За останні п’ять років Україна залучила широку підтримку на Заході для введення серйозних економічних санкцій проти РФ. Було зменшено культурний вплив Росії, заборонені російські телеканали і соцмережі, а також збільшено сприяння використанню української мови в ЗМІ і школах. Була створена незалежна Православна церква України, що завдало відчутного удару по історичним претензіям Москви до Києва, і буде коштувати російської церкви мільйонів доларів в церковній власності, а також різко підірве її м’який вплив в Україні.
Крім того, українському лідеру вдалося переконати Сполучені Штати забезпечити Україну летальним оборонними озброєннями і відновити українську оборонну промисловість і відновити українські збройні сили.
Головним мотивом Путіна є не стільки обрання дружнього Кремлю президента, скільки дати зрозуміти будь-якому майбутньому українському президентові, що відмова йти на поступки Кремлю призведе до політичного краху.

Путін очікував, що Україна виснажиться під впливом агресії і дестабілізації з боку Росії, і йому нестерпна сама думка про те, що його противник може виграти ще один термін.
За оцінкою Служби безпеки України, з початку виборчого сезону Росія витратила сотні мільйонів доларів для впливу і порушення ходу виборів в Україні.
Кремль прагнув загострити політичну атмосферу, сприяючи міжетнічного і міжконфесійного конфлікту, і змалювавши нинішнього президента як безпорадного лідера, який не в змозі підтримувати порядок.
Росія також активізувала кібератаки проти українських чиновників і Центральної виборчої ради країни, якої вона завдає удар на щоденній, іноді погодинній основі, а також свою кампанію дезінформації в соцмережах.
Видання підкреслює, що масштаби російського втручання в українську політику можуть виглядати малоймовірними. Але не варто недооцінювати глибоку прагнення Путіна відновити вплив на Україну, нагадує Politico.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *