UADays

Online Media

Російський пропагандист розповів у своїй книзі про участь Росії у війні на Донбасі

1 min read
Російський пропагандист розповів у своїй книзі про участь Росії у війні на Донбасі

Російський пропагандист розповів у своїй книзі про участь Росії у війні на Донбасі

Російський пропагандист Олександр Жучковскій випустив книгу, в якій докладно описав, як в 2014 році Росія забезпечувала бойовиків військовою технікою та озброєнням, а також вводила на територію України підрозділи регулярної армії.

Книга «85 днів Слов’янська» описує бойові дії на Донбасі в квітні-червні 2014 року, при цьому бойовик відкрито пише про участь Росії у війні і про те як Москва керувала діями ватажка бойовиків Стрєлкова.

За словами Жусковского, в травні-червні Росія поставила бойовикам через неконтрольований ділянку кордону 10 колон з технікою. Бронетехніку на кордоні забирали представники чотирьох бандформувань – «Цитаделі», «Сходу» і бойовики Горлівки і Слов’янська. «Завдяки» цим поставкам в червні 2014 року, бойовики Горлівки мали 2 установки залпового вогню «Град», а «Схід» – 5 танків.

Жучковскій прямо пише про те, що без підтримки регулярної армії РФ війна на Донбасі закінчилася б до осені 2014 року.
«Без російської підтримки ополчення б до осені не утрималося. Довгоочікувана допомогу прийшла тільки в середині серпня. Незадовго до цього, 15 серпня, Стрєлков був змушений покинути Донбас – мабуть, це було однією з умов військової допомоги РФ, – йдеться в книзі. – На початку серпня 2014 року в Кремлі пройшла закрита зустріч президента Володимира Путіна з журналістами – це було близько 50 осіб, в тому числі тих, хто працював на Донбасі. Путін їх уважно вислухав. Всі вони буквально хором просили Путіна ввести війська на Донбас і підтримати нечисленне ополчення, яке протистояло всій українській армії ».

При цьому бойовик скаржиться, що допомога від регулярної армії РФ прийшла надто пізно – тільки через 40 днів після звільнення Слов’янська.

«За літо 2014 відбулося все буквально так, як прогнозував Стрільців: загони ополчення були майже розчавлені, відрізані від російського кордону, в РФ ринули сотні тисяч біженців, – стверджує Жучковскій. – І Росії все-таки довелося вводити війська, хоч і неофіційно. Зроби це Москва в кінці червня – початку липня, то Слов’янськ до сих пір був би під російським прапором ».

При цьому бойовик зазначає, що ватажок слов’янських бойовиків Стрільців спочатку розраховував на «кримський сценарій» і планував знайти на Донбасі харизматичного місцевого лідера, щоб діяти за його спиною Однак, проросійські настрої на Донбасі були настільки слабкі, що знайти кого-то придатного до такої ролі бойовик не зміг.
Книга по суті справи є документом, де наводяться докази прямої участі Росії в окупації окремих районів Донбасу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *