Українські політики показали, як легко іноземці можуть впливати на Трампа, — Washington Post
1 min readЕксперт Atlantic Council Мелінда Харинг прийшла до висновку, що прихильники американського президента Дональда Трампа і його син почали проштовхувати новий скандал — про змову між Хілларі Клінтон і Україною, але його першоджерелом є політики в Україні.
Про це вона написала в статті для Washington Post, інформує Цензор.НЕТ з посиланням на УНІАН.
На її думку, те, як новий скандал потрапив на Fox News, на сторінку американського президента в Twitter і в більш широкий національний дискурс, відкриває нові дані. Зокрема, про те, як іноземні сили можуть грати президентом, телеканалом і створювати відлуння в соціальних мережах.
Як приклад експерт наводить ситуацію зі зверненням посла США в Україні Марі Йованович, яка висловила американську стурбованість української корупцією перед виборами 31 березня. На цю заяву оточення президента Петра Порошенка відреагувало заявою генпрокурора Юрія Луценка в інтерв’ю The Hill про відкриття кримінального розслідування нібито за намагання одного з чиновників українських правоохоронних органів втрутитися в президентські вибори США в 2016 році.
Ця реакція, на думку Мелінди Харинг, показує, «як легко іноземним гравцям зі знаннями про психологію Трампа і кмітливості деяких ЗМІ маніпулювати медійним циклом Америки».
Луценко заявив, що голова НАБУ навмисне організував витік інформації про таємні виплати Полу Манафорту від партії Януковича. Таким чином глава українського бюро Артем Ситник нібито хотів змінити хід кампанії на користь Клінтон. Поява в ЗМІ цих даних змусило Манафорта, який до виборів 2016 року в США працював на Януковича, піти у відставку з посади глави виборчого штабу Трампа.
А підозри щодо змови республіканців з Росією набули значення.
Видання The Hill опублікувало інтерв’ю з Луценком, а потім написало сенсаційну історію. Ведучий Fox News Шон Ханіт зробив автора інтерв’ю зіркою випуску в прайм-тайм. Трамп, подивившись випуск, кілька разів за день розмовляв з Ханіт, а потім поділився заголовком історії на основі інтерв’ю Луценко на сторінці в Twitter. Після більш ніж 25 тисяч розповсюджень в соціальних мережах тезу про змову Клінтон з Україною став вірусним.