UADays

Online Media

5 років колонії за комп’ютерну гру. В Росії засудили школяра за “майнкрафт”

1 min read

До 5 років колонії суд засудив 16-річного школяра Микиту Уварова з Канська за обвинуваченням у терористичній діяльності.

Суд проходив у закритому режимі. На першому засіданні суду 16-річний Микита Уваров заявив: “Я дитина, яка хотіла дружити та спілкуватися з друзями. Я не терорист”. Це ж він повторив у своєму останньому слові.

“Якщо мені дадуть реальний термін, я відбуватиму його з чистою совістю і гідністю. Я буду спокійний, тому що ніколи не вчив своїх друзів поганому, ми були на рівних і просто товаришували”, – говорив він на засіданні суду у вівторок.

Справа проти російських підлітків розпочалася два роки тому, коли їм було по 14.

Відомо, що влітку 2020 року трьох школярів із Канська затримали за те, що вони розвісили листівки по місту на підтримку Азата Міфтахова – московського студента, анархіста, якого звинувачують у спробі підпалу офісу “Єдиної Росії”. Одну з листівок школярі наклеїли на будинок місцевого ФСБ.

Після затримання правоохоронці отримали доступ до телефонів та листування школярів та з’ясували, що вони збудували будівлю ФСБ у комп’ютерній грі “Майнкрафт” і планували віртуально підірвати його.

Оперативники нібито з’ясували, що школярі захоплюються хімією, негативно відгукуються про російську владу та читають класиків анархізму. Тоді двоє підлітків надали свідчення на свого товариша Микиту Уварова, якого відправили до СІЗО.

Пізніше підлітки відкликали свої свідчення та заявили, що обмовили Уварова під тиском слідства. Уваров підписати зізнання відмовився.

Всім трьом школярам у підсумку звинуватили статтю про створення терористичного співтовариства і проходження терористичного навчання (205.4 і 205.3 КК РФ), а Уваров у справі був виставлений як організатор цього осередку.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *