UADays

Online Media

Проект UADays вітає всіх жінок з 8 березня

1 min read
Проект UADays вітає всіх жінок з 8 березня

Проект UADays вітає всіх жінок з 8 березня

У п’ятницю українці відзначають найбільше весняне свято – 8 Березня. День, присвячений боротьбі за права жінок, поступово перетворився на аналог святого Валентина з квітами і подарунками.

В останні роки нерідко звучали пропозиції відмовитися від цього свята і скасувати вихідний, почасти через його радянського минулого, почасти через те, що його продовжують відзначати в Росії. Однак поки він вистояв і в 2019 році українці відпочивають на 8 березня.

Ми зібрали цікаві факти про історію свята, його долю в Україні і, звичайно, поздоровлення у віршах і прозі, картинки і листівки, якими можна порадувати прекрасну половину людства.

П’ять дивовижних фактів о 8-Березня

– Один із символів цього дня – жовті гілочки мімози. Причому пухнасті тонкі гілочки, які продаються у нас, це срібляста акація, а мімоза – більш скромне на вигляд рослина.
– Свіжий опитування показало, що в цьому році українки найбільше чекають в подарунок квіти. На другому місці в списку найбільш очікуваних подарунків духи. Багато жінок чекають романтичної вечері. Чи не відмовилися б вони і від ювелірних прикрас, взуття, подорожі. Серед побажань є дорожчі і прагматичні речі – квартира, гроші, автомобіль. А деякі з опитаних зізналися, що хотіли б в подарунок від чоловіка дитини. Близько 6% респонденток заявили, що нікому не дарують подарунки і не чекають цього у відповідь. А 13% зізналися, що їм не від кого отримувати подарунки.
– У Португалії 8 березня – день девичников, жінки веселяться в компанії подруг.
– Аналог сучасного свята існував в Стародавньому Римі. Чоловіки, які ставилися до вільнонародженим громадянам, дарували своїм дружинам подарунки і оточували увагою. А жінки вбиралися в кращий одяг і йшли в храм богині Вести. Своїм рабиням в цей день римлянки дозволяли не працювати.
– Клару Цеткін і її ідейну подругу Розу Люксембург не розсварити той факт, що коханцем 36-річної Рози став 22-річний син Цеткін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *