Росія намагається втягнути у конфлікт Африку, Близький Схід та Азію, просуваючи власні наративи

Росія розпочала просувати нові, власно створені наративи, які активно поширює серед своїх симпатиків. Зокрема, рФ намагається підбурити Африку, Близький Схід та частково Азію проти України. Про це розповів Міністр закордонних справ України — Дмитро Кулеба. Інформує Міжнародний кур’єр.

За словами міністра, перший наратив полягає в тому, що даремно Україна чинить опір і їй не треба на щось сподіватися, бо її все одно Захід кине на свавілля долі.

Другий наратив про те, що Україна відвернула на себе увагу світу від вирішення інших проблем, і Захід замість того, щоб вирішувати всі проблеми та рівно ставитися до всіх, зосередився на допомозі України.

«Таким чином росіяни намагаються підбурювати Африку, підбурити Близький Схід, частково Азію проти України, проти наших партнерів і показати, що ми якось дискримінаційно ставимося до них», — зауважив глава МЗС.

Пан Кулеба констатував, що з цим аргументом влада працюватиме дуже серйозно, тому що, незважаючи на його абсолютну безпідставність, «він заходить» (ред. його сприймають).

Водночас, на думку політика, це свідчить про ефективність держави, яка змогла привернути увагу до війни росії та мобілізувати підтримку Заходу.

Третім наративом міністр зазначив те, що єдина проблема, чому у світі розгортається продовольча криза – це санкції, накладені на росію, говорячи таким чином про зняття обмежень із неї. На це, за словами глави МЗС, Україна відповідає, що єдина причина кризи – російська агресія проти України, а не санкції.

Крім того, міністр зауважив, що дуже чітко відчув у різних розмовах тезу: «А навіщо Україна так відчайдушно чинить опір, завдаючи таких невимовних страждань своєму власному народу та своїй країні? Якщо війна така важка, якщо все так важко, то треба сідати і домовлятися. Треба домовлятися з росією, якою б не була ціна цієї домовленості».

Він назвав цей коментар дуже болючим, бо тяжка та жертва, яку приносить український народ у цій війні воюючи за свою свободу.

«Я не хочу, щоб у вас склалося враження, що це прямо мейнстрім-думки, що домінують. Ні, це не мейнстрім. Це наративи, які росія починає розкручувати-розкручувати-розкручувати. Є ті, хто їх підхоплює, — зауважив Кулеба.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.