UADays

Online Media

Самоізоляція чи обсервація? Як визначитись особам, які прибули в Україну?

1 min read

В Державній прикордонній службі України зазначили, що після Великодня пасажиропотік через державний кордон дещо збільшився. Відомо, що для осіб, які прибули в Україну, Кабмін передбачив двотижневий карантин. Тому, вкрай важливо знати як визначитися між самоізоляцією та обсервацією.

Згідно Постанови КМУ № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», встановлено, що особам, які прибули із-за кордону до України потрібна обов’язкова госпіталізація.

Проте, окрім госпіталізації в обсерваторах громадяни можуть погодитися на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома».

“У зв’язку з нововведеннями особам, які прибувають з-за кордону чи з  тимчасово окупованих територій України, у пунктах пропуску (КПВВ) уже не доведеться заповнювати бланк добровільної згоди на самоізоляцію. Натомість, якщо особа, яка в’їжджає, не хоче їхати до обсерватора, вона має завчасно завантажити на свій смартфон відповідний додаток. Також є можливість завантажити додаток у пунктах пропуску (КПВВ), для цього на кабінах паспортного контролю розміщені стікери з QR-кодом. Під час прикордонного контролю співробітники Держприкордонслужби перевірятимуть внесення особою інформації у додаток. Проте наголошуємо, що завчасне встановлення додатку допоможе швидше перетнути кордон”, – зазначили на офіційному веб-сайті Уряду.

У разі, якщо особа, яка прибула із-за кордонучи з ТОТ до України не бажає, або не має можливості встановити додаток «Дій вдома», в такому випадку прикордонники інформують про це підрозділ національної поліції з метою подальшої доставки особи до місця обов’язкової обсервації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *