Суд визнав винним мешканця Великоновосілківського району у зберіганні СТЗ
1 min readВелика кількість людей здійснює прояв інтересу до так званих «шпигунських» засобів, проте не усі здогадуються, що вони можуть бути заборонені в обігу для звичайних громадян. Таке порушення Закону допустив мешканець одного із населених пунктів Великоновосілківського району. Особа отримала пристрій у подарунок від свого знайомого, проте навіть не здогадувалась, що цей пристрій може бути віднесено до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (далі — СТЗ). Однак, законодавством України передбачено адміністративну відповідальність за зберігання вказаних пристроїв.
Статтею 32 Конституції України визначено, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Саме СТЗ є предметом втручання в особисте і сімейне життя, використання яких може бути здійснене лише за рішенням суду. Інші випадки використання вважатимуться антиконституційними, відповідальність за які визначено ст. 359 Кримінального кодексу України.
Як може виглядати СТЗ? Насправді, немає чітко визначеного вигляду СТЗ, такі пристрої можуть бути замасковані під будь-які предмети нашого побуту. Належність засобів до спеціальних технічних здійснюється виключно за результатами експертного дослідження, під час якого встановлюється справність пристрою, його розміри, технічні характеристики та можливість маскування під будь-що.
«Визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 195-5 КУпАП та застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50 НМДГ (850 гривень)», — саме так зазначено у постанові суду за справою №220/2737/19. Проте, це мінімальне покарання особи за подібне правопорушення.
Журналісти UaDays нагадують: незнання закону не звільняє від відповідальності. Будьте законослухняними громадянами та не порушуйте вимог законів України.