UADays

Online Media

Світова спільнота підтримала територіальну цілісності України та її прагнення повернути Крим

1 min read

          Дії РФ в Криму суперечать міжнародному праву, включно зі Статутом ООН, а також йдуть врозріз з Гельсінським заключним актом, міжнародним гуманітарним правом і правом у галузі прав людини. Саме такої версії дотримується світова спільнота із Кримського питання. Будь-які намагання Росії узаконити спробу анексії Криму не є і не будуть визнані світовим співтовариством.

          У зв’язку із чим, 23 серпня в Києві має відбутися установчий саміт Кримської платформи. Зустріч, в якій планують взяти участь представники кількох десятків країн і міжнародних організацій має на меті домогтися, аби тема повернення Криму до складу України не зникала зі світового порядку денного.

          За задумом керівної ланки нашої держави, Кримська платформа діятиме постійно, аж до повернення Криму до складу України. Перший заступник міністра закордонних справ Еміне Джапарова називає платформу “консультативно-комунікаційним механізмом” за участі дипломатів, політиків, громадських активістів.

          Пані Джапарова каже про п’ять пріоритетних напрямів України на цьому шляху:

  • консолідація міжнародної політики невизнання будь-якої зміни статусу Криму;
  • посилення санкцій проти Росії;
  • захист прав людини і міжнародного гуманітарного права, відновлення прав корінного кримськотатарського народу;
  • безпека в Азово-Чорноморському регіоні та за його межами;
  • подолання екологічних та економічних наслідків окупації.

За офіційними даними МЗС України, станом на початок серпня 30 країн і міжнародних організацій підтвердили участь у саміті Кримської платформи.

          За словами міністра МЗС, пана Д. Кулеби, “ще ніколи така кількість держав не збиралася в Україні для проведення подібного заходу на рівні президентів, прем’єр-міністрів, голів парламентів, членів урядів”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *