UADays

Online Media

Підсумки Eurovision 2024: Україна в трійці лідерів

1 min read

Вчора ввечері у швецькому Мальме пройшов Grandfinal пісенного конкурсу Євробачення.

Першими з 26 учасників виступили господарі сцени шведи Marcus & Martinus з піснею Unforgettable.

А ось далі були наші дівчатка. Дует Jerry Heil & alyona alyona виконали пісню Teresa&Maria. Глядачів вразили кадри палаючих фосфорних снарядів, які транслювалися на великих екранах під час їх виступу.

Наприкінці виступу співачки сказали: “Peace and Freedom for Ukraine!” – “Мир та свободу Україні!”

Цьогорічний конкурс не обійшовся без спірних виступів.

Іспанців представляла Марія Бас з піснею Zorra. Ця назва має доволі вульгарний переклад. І номер був доволі провокуючим: на сцені танцювали напівоголені чоловіки на підборах.

Декорації номеру представника від Великої Британії Оллі Олександер були схожі на душеву кімнату, де він і хлопці з підтанцовки влаштували емоційний перфоманс.

Номер співачки з Ірландії Bambie Thug вже назвали “сатаниським” та “обрядом екзорцизму”. Незважаючи на це, відео з її виступом стало найпопулярнішим на YouTube.

Співак з Фінляндії Windows95man так само здивував не стільки піснею, скільки номером. Під час виступу він бігав сценою з оголеними сідницями. Тут потрібно відзначити операторську роботу – саме завдяки їй телеглядачі до останнього не могли зрозуміти, чи прикрито хоч чимось причинне місце у виконавця.

Не обійшлося і без справжнього скандалу. Артист з Нідерландів Йост Кляйн був відсторонений від участі через  “незрозумілий інцидент”. Під цим, як пізніше з’ясувалося, малася на увазі суперечка з погрозами від Кляйна на адресу фотографа конкурсу.

І все ж, до результатів.

Наші виконавиці посіли третє місце, отримавши 307 балів.

Друге місце за підсумком голосування глядачів та журі дісталося представнику Хорватії Baby Lasagne. Його виступ був дуже вражаючим.

І все ж переможцем цьогорічного конкурсу став співак Nemo. Швейцарія, яку він представляє, вперше виборола тут перемогу. Цей номер майже з самого початку був фаворитом.

Сам Nemo також є цікавою особистістю: він перший небінарний представник на Євробаченні. Його пісня The Code – це гібрид опери та хіп-хопу. В ній співак розповідає про самоусвідомлення та самоприйняття.

Співак так тішився своєю перемогою, що розбив хрустальну нагороду прямо на сцені. Хай би на щастя)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *