UADays

Online Media

Вакцинація проти COVID-19: міф чи реальність?

1 min read

          В Україні стартувала вакцинація проти вірусної інфекції COVID-19, яка одразу викликала багато запитань та протиріч. Перш за все, люди схвильовані ефективністю та безпечністю вакцини, яку постачають до нашої держави. Слід зазначити, що Україна стала 95-ю країною, де здійснюється вакцинація населення. Проте, у всіх країнах темпи вакцинації дуже різняться.

Постає найголовніше запитання: чи дійсно вакцинування населення дозволить припинити пандемію? Та відомими вченими передових країн світу було доведено, що саме масове вакцинування дійсно може припинити пандемію. Проте, в боротьбі з COVID-19 важливим є поняття «колективного імунітету», якого можна досягти шляхом вже перенесеної хвороби чи масовою вакцинацією населення. Перший варіант імунітету, за даними американських вчених, триває близько восьми місяців, але остаточно ніхто не може дати стовідсоткової гарантії такого терміну. Що ж стосується другого варіанту, то в даному випадку вирішальним є бар’єр вакцинування 70% населення. Саме за такої цифри, на думку відомих вчених, пандемію можливо припинити. І в такому випадку, COVID-19 поширюватиметься вже лише серед окремих членів суспільства.

На сьогоднішній день ми спостерігаємо досить нерівномірні темпи вакцинації у всіх країнах, що є завадою очікуваному результату від самого вакцинування. Проте, слід пам’ятати, що поки є така нерівність, існує імовірність утворення нових штамів інфекції, проти яких наявні вакцини вже можуть не захистити.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *