UADays

Online Media

Борг «наддержави» зростає шаленими темпами

1 min read
Борг «наддержави» зростає шаленими темпами

Борг «наддержави» зростає шаленими темпами

За інформацією російського видання finanz.ru, перше півріччя поточного року для уряду РФ пройшла в режимі безпрецедентного в новітній історії збільшення зовнішнього держборгу. Отже, за січень-червень сума заборгованості органів федерального управління перед іноземними кредиторами зросла в 1,5 рази – з 43,955 до 64,341 млрд доларів, повідомив ЦБ в четвер.

Станом на 1 липня розмір боргу став рекордним за статистикою з другого кварталу 2006 року, коли на російському уряді ще «висіло» близько третини боргу колишнього СРСР (33 млрд доларів з 104 млрд на 1994 рік).

Безпрецедентною стала швидкість, з якою Мінфін набирав зовнішні позики за останнє півріччя. «Зростання російського зовнішнього боргу пов’язаний з придбанням інвесторами суверенних цінних паперів», – повідомив керівник аналітичного департаменту AMarkets Артем Дєєв.

За січень-червень Мінфін залучив до бюджету 1,361 трильйона рублів через продаж облігацій федеральної позики. За даними ЦБ, нерезиденти придбали 53% цього обсягу, вклавши 11 млрд доларів (за курсом на початок липня).

Оскільки крім вкладеної суми бюджету доведеться виплачувати і відсотки, борг Мінфіну, втім, виріс сильніше – на 14,7 млрд доларів.

На 5,7 млрд доларів (до 22,4 млрд) збільшився валютний держборг. В кінці березня Мінфін розмістив євробонди на 2,5 млрд доларів, а решту обсягу інвестори викупили на відкритому ринку.

Видання відзначило, що з подібною швидкістю у вітчизняній історії нарощував зовнішній держборг хіба що пізній СРСР, що зіткнувся з різким падінням цін на нафту і колапсом соціалістичної економіки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *