UADays

Online Media

Туреччина схвалила вступ Фінляндії до НАТО

1 min read

Парламент Туреччини одноголосно прийняв рішення про схвалення втупу Фінляндії до НАТО. Голосування відбувалось 30 березня 2023 року. Про це повідомляє видання bykvu із посиланням на CNN .

“Я вітаю голосування парламенту Туреччини за завершення ратифікації приєднання Фінляндії. Це зробить всю сім’ю NATO сильнішою та безпечнішою”, – повідомив Єнс Столтенберг у Twitter.

Слід зазначити, що Фінляндія оголосила про свій намір щодо приєднання до НАТО що у травні 2022 року разом зі Швецією. Проте, суттєвим поштовхом до рішення відмовитись від позаблокового статусу стало повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Водночас, Туреччина поки що не повідомила, чи має намір схвалити членство Швеції в Альянсі. Туреччина є потужним членом НАТО з другою за чисельністю армією альянсу після США.

НАТО проводить політику “відкритих дверей”, тобто будь-яка країна може бути запрошена приєднатися, якщо вона здатна і бажає підтримувати принципи установчого договору блоку. Однак, згідно з правилами вступу, будь-яка держава-член може накласти вето на приєднання нової країни.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *