Як Путін використовує окупований Донбас для виборчого процесу

Вже досить тривалий час Москва змушує мешканців окупованих територій України до зміни своїх паспортів. Метою таких активних дій є використання «електорату» під час проведення виборів до Держдуми РФ.

Верховна Рада України звернулася до міжнародних організацій, урядів та парламентів інших країн із закликом не визнавати вибори до Держдуми в окупованому Росією Криму та частинах Донецької та Луганської областей. Такі дії Російської Федерації є прямим порушенням не лише Конституції та законодавства України, а й суперечать Статуту ООН, Будапештського меморандуму, резолюції Генасамблеї ООН щодо територіальної цілісності України та інших міжнародних документів.

Джерело

За статистичними даними, рейтинги провладної партії «Єдиної Росії» продовжують падати. Значення має й той факт, що ніхто з опонентів не росте у порівнянних величинах. Адже, Кремль активно «зачистив» поле та «прибирав не зручних» на законодавчому рівні.

З метою залишення у влади пропутінської партії, наприкінці травня 2021 року Держдума Росії ухвалила закон, який забороняє так званим «екстремістським організаціям» брати участь у виборах. Зокрема, до переліку потрапили організації, засновані опозиціонером Олексією Навальним, який був отруєний нервово-паралітичною речовиною «Новачок», а згодом отримав реальний тюремний термін.

Після цього у Росії продовжилися репресії проти свободи слова. Зокрема, були визначені групи незалежних журналістів, яких оголосили «іноземними агентами», а багато опонентів влади взагалі потрапили за ґрати.

Бойовики йдуть до Держдуми РФ

З 2019 року Москва активно роздає російські паспорти жителям ОРДЛО після ухвалення спрощеної процедури. Цьогоріч до російського парламенту планують потрапити й бойовики, які воювали на Донбасі.

Зокрема, ватажок бойовиків «ДНР» Денис Пушилін, який зараз веде активну агітацію на окупованій частині Донбасу, оголосив про намір вступити в путінську політичну партію «Єдина Росія». Для цього активно використовується адмінресурс підконтрольних Кремлю угруповань «ДНР» і «ЛНР».

Крім нього, до Держдуми від путінської партії «Єдина Росія» хоче зайти колишній «глава уряду» так званої «ДНР» Олександр Бородай. Він офіційно є очільником організації «Союз добровольців Донбасу», а неофіційно – соратником колишнього кремлівського куратора «ЛДНР» Владислава Суркова. За даними «Східної правозахисної групи», зараз Сурков курує політичні процеси в ОРДЛО, зокрема, вибори до Держдуми.

Бородай також заявляв, що як приватна особа брав участь у приєднанні Криму до Росії, і що в Донецьку, Луганську і Криму працює одна і та ж команда.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.