UADays

Online Media

Оригінальний рукопис про Шерлока Холмса планують продати на аукціоні за $1,2 млн

1 min read

На аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку продадуть цінні листи британського письменника Артура Конан Дойла і єдиний рукописний примірник “Знаку чотирьох” про Шерлока Холмса.

Орієнтовна ціна рукопису про Шерлока Холмса – 1,2 мільйона доларів.

Сам рукопис – надзвичайно чистий та охайний. Він містить лише декілька правок редактора щомісячного журналу Lippincottʼs Magazine Джозефа Маршалла Стоддарта щодо американізації орфографії. Ще декілька слів викреслив сам Конан Дойл.

Всі інші збережені рукописи Конан Дойла, більшість з яких зберігається в музеях, також не мають ознак редагування.

“Знак чотирьох” був другим романом Конан Дойла про Шерлока Холмса. Його написано на замовлення Стоддарта, щоб використати популярність першої пригоди детектива в “Етюді у багряних тонах”.

Журнал Lippincott’s Magazine опублікував цю історію у 1890 році, і знову пригоди Холмса та доктора Ватсона виявилися надзвичайно популярними серед читачів по обидва боки Атлантики.

Рукопис є лише частиною колекції, яку зібрав доктор Родні П. Свантко, колекціонер із Чикаго, який помер два роки тому.

На аукціоні продадуть й інші лоти, які містять, зокрема, чотири романи, написані Френсісом Скоттом Фіцджеральдом. Серед них – примірник “Великого Гетсбі”, який Фіцджеральд підписав від свого імені й імені дружини. Його очікувана вартість — 250 тисяч доларів.

Аукціон відбудеться у Нью-Йорку 26 червня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *