UADays

Online Media

СБУ викрила прокурора за перевищення повноважень

В рамках заходів щодо захисту бізнесу і протидії системної корупції в правоохоронних органах співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю СБУ спільно з Державним бюро розслідувань викрили в перевищенні владних повноважень прокурора одного з місцевих прокуратур Дніпропетровської області.

Встановлено, що прокурор виступав процесуальним керівником в кримінальній справі щодо рейдерського захоплення і незаконної обробки 420 гектарів земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності одного з приватних акціонерних товариств регіону. Під час досудового слідства чиновник ініціював накладення арешту на вилучене майно – урожай технічних культур. Всупереч постанові суду про заборону розпоряджатися і використовувати вилучені посіви до прийняття остаточного рішення, чиновник особисто продав місцевому комерсанту урожай через товарну біржу. Через махінації прокурор збагатився на 882 000 гривен. У той же час, за висновками експертів, реальна ринкова вартість арештованого майна в 10 разів більше. Таким чином, за попередніми оцінками, було завдано збитків державному бюджету на 8 млн гривень.

В рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 365 Кримінального Кодексу України відбулися обшуки в місцевій прокуратурі, відділеннях поліції і на товарній біржі. Під час слідчих дій вилучено матеріали, що підтверджують протиправну діяльність посадової особи.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи і притягнення до відповідальності інших посадових осіб, можливо причетних до операції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *