UADays

Online Media

Що потрібно знати українцям про Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»?

1 min read

Багато дискусій ходить навколо гучного Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». І, як то кажуть, скільки людей, стільки й думок. Варто нагадати, що цей Закон вступив в законну силу 16 липня 2019 року. Як наслідок, відразу ж активізувалися проросійські тролі, яким дай тільки привід щоб «розхитати» ситуацію всередині нашої держави. Так, дійсно є певна недомовленість між населенням, яке проживає в різних регіонах України. Але ми вирішили, так би мовити не гадати, а звернутися за роз’ясненнями в компетентні організації. У Міністерстві культури України озвучили, що кардинальних змін зі вступом в силу Закону не відбулося, але ця дата стала стартом для впровадження змін, яке буде відбуватися протягом декількох років. Норми закону будуть вступати в силу поступово, починаючи з 2020 року і закінчуючи 2030 роком.

Перш за все варто відзначити два важливих моменти:

– відповідно до ч.2 ст.2 Закону: дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів;

– відповідно до ч.3 ст.2 Закону: порядок застосування кримсько – татарської та інших мов корінних народів, національних меншин України у відповідних сферах суспільного життя визначається законом про порядок реалізації прав корінних народів, національних меншин України з урахуванням особливостей, визначених цим законом.

Male Judge Writing On Paper

Норма закону, яка викликала найбільший резонанс у суспільстві, яку так само вважали дискримінаційною і «фашистської» стосується освітньої сфери (ст.21). Варто відзначити, що вона тільки дублює ст.7 Закону України «Про освіту», який в Україні діяв і до поточного часу. Відповідно до цієї статті, зовнішнє незалежне оцінювання має проводитися державною мовою, крім оцінювання іноземних мов. Ця норма вступить в силу тільки в 2030 році.

І наостанок хотілося б з’ясувати те, що нібито за порушення цього Закону будуть саджати у в’язницю. На це питання експерти в галузі права роз’яснили, що за порушення норм цього Закону громадян України очікує адміністративна відповідальність. Зміни, внесені до КУпАП вступлять в силу тільки з 16 липня 2022 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *