Вчені з’ясували хто має більший шанс повторно захворіти ковідом

Принаймні одна доза вакцини забезпечує додатковий захист від коронавірусу, після того, як людина одужала від такого захворювання.

Відомі вчені з’ясували, що нещеплені проти COVID-19 люди мають у 5 разів більше шансів знову захворіти порівняно з тими, хто зробив щеплення. Йдеться в повідомленні New England Journal of Medicine.

Багато хто думає, що вони мають антитіла проти COVID-19 і їм не потрібна вакцина. На думку експерта з інфекційних захворювань, доктора Брюса Фарбера з Манхасеті (штат Нью-Йорк), таке переконання є хибним. Фахівець розповів, що вакцинуватись проти COVID-19 людям потрібно, більше того, вчений запевнив, що хоч рівень захворюваності знижується, коронавірус все одно продовжить мутувати.
До прикладу, відомі дослідники зібрали дані про більш ніж 149 тисяч пацієнтів в Ізраїлі. Усі вони вилікувалися від COVID-19. Зазначається, що 83 000 з них було щеплено вже після одужання.

Результати показали, що 354 із них знову були уражені вірусом. Тим часом кількість повторно інфікованих серед нещеплених становила аж 2168. Тому приблизний рівень повторного інфікування коронавірусом серед щеплених становить 2 на 100 000 населення, а серед не вакцинованих — 10 на таку саму кількість людей.

За словами дослідників, ефективність була однаковою незалежно від того, чи пацієнти отримували 1 або 2 дози. До того ж однієї дози достатньо захисту від повторного зараження. Проте, краще пройти повний курс щеплень.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.