UADays

Online Media

Вакцинація: за чи проти? Що потрібно знати про вакцину проти Covid-19?

1 min read

Young black female doctor fighting the virus with a sword and shield, healthcare, the immune system, vaccination

          В умовах пандемії, викликаної захворюванням на Covid-19, все частіше постає питання: а чи робити щеплення? Чи справді вона потрібна?

То ж пропонуємо розібратися, що є вакцинація? Вакцинацією є введення медикаменту в невеликій дозі для запобігання зараженню захворюванням або послабленню його прояву. Вакцинація може проводитись за допомогою наступних антигенів:

  • ослаблених живих штамів мікробів;
  • білків чи інших частин мікробів;
  • інактивованих мікробів;
  • синтетичних компонентів.

Після введення в організм вакцини відбувається утворення антитіл, які не дають хворобі розвиватися у разі виникнення кризової ситуації.

Деякі вакцини захищають організм кілька років, а від низки захворювань можна поставити щеплення один раз на все життя.

Важливо розуміти, що щеплення захищає людей від вірусних захворювань. У тому випадку, якщо більшість населення щеплені, ризик переходу вірусів між носіями значно знижується або ж взагалі – зводиться нанівець. В результаті захищені і щеплені, і не щеплені. Чим більше населення щеплено, тим нижчий ризик зараження захворюванням та вище ефективність вакцини. В ідеалі, за результатами досліджень, проти хвороби має бути вакциновано щонайменше 95% населення.

Користь щеплень

Щеплення захищають організм від захворювань, які можуть призвести до смерті. Наприклад, наслідками захворювання на кір у 5% є інвалідність, а в 1% випадків – це летальний кінець.

Вакцинація проти віспи та поліомієліту значно збільшила тривалість життя. А от без щеплення від правця будь-яка ранка чи подряпина мала б серйозні наслідки, особливо у дитячому віці.

Життєво необхідно робити щеплення проти кашлюку, туберкульозу, поліомієліту, епідемічного паротиту, гепатиту В, краснухи.

Добровільність щеплень

Оскільки, в нашій державі щеплення є добровільним, тому при проведенні термінів вакцинації немає примусовості. Наприклад, при застуді категорично не можна ставити щеплення. Вакцина повинна вводитися лише у здоровий організм.

Наслідки відмови від щеплень

У не щеплених дітей та дорослих значно вищий ризик захворювання, а також ймовірність тяжчої форми її перебігу. Крім того, не щеплена дитина не зможе відвідувати дитячий заклад, якщо у групі оголошено карантин. Іноді вимушені канікули затягуються на кілька місяців. Якщо в дитячому колективі інша дитина отримала дозу оральної вакцини проти поліомієліту, не щепленій дитині також заборонено перебувати поруч.

Безпека щеплень

Якщо робити щеплення з урахуванням рекомендацій медиків, воно не завдасть шкоди здоров’ю. Дотримання правил підготовки до вакцинації, вибір препарату та спостереження за станом протягом декількох днів після вакцинації допоможуть зберегти здоров’я.

Питання, чи треба робити щеплення, постає перед кожним батьком чи дорослим. Очевидно, що користь вакцинації значно перевищує шкоду та ймовірні ризики ускладнень.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *