UADays

Online Media

Україна повинна бути готовою до «пострадянського синдрому»

1 min read

На думку представника омбудсмена України на Донбасі Павла Лисянського, дітей на окупованому Донбасі готують до політики та війни. За його словами, проєкти по мілітаризації та політизації дітей та молоді в ОРДЛО діють во всіх містах та районах окупованого Донбасу.

«Вони діють поза шкільними програмами, — стверджує Павло Лисянський. — Тих, кого приваблює романтика, залучають до військових організацій, там є військові дитячі табори, Юнармія, кадетські корпуси, багато військово-патріотичних гуртків. Ті, кого приваблює політика, залучаються до політизованих організацій типу молодіжних парламентів. Ці програми діють у кожній школі, до них залучені усі діти чи підлітки».

Представник омбудсмена повідомив, що діти ОРДЛО не мають права вибору щодо ідеології.

«Важливо розуміти, що вся ця ідеологія дітям і молоді не нав’язується, тому що вони просто не мають альтернативи — говорить Павло Лисянський. — Там монопропаганда і діти просто не знають, що може бути щось інше. Тому вони просто беруть участь в цьому, іншего у них немає. Про нав’язування можна говорити, якщо є якийсь опір. Але все українське там витравлюється і випалюється, а проросійська ідеологія залишається як єдина правильна. Дитина — це чистий лист, на якому можна писати що завгодно, і вони ловлять цей момент та виховують дітей своїм електоратом».

Можновладець вважає, що повернувши Донбас під свій контроль, Україна отримає територію з проросійські налаштованим населенням.

«Років через 15 ми отримаємо на Донбасі населення, яке мислить інакше і буде відстоювати свої ідеали, — говорить представник Омбудсмена. — Це буде такий „пострадянський синдром“, і ми повинні бути до цього готові. Ми не були готові до війни, але вистояли. А до цієї ситуації ми повинні бути готові та працювати на випередження».

На думку представника Омбудсмена, протистояти поширенню проросійських поглядів можна, якщо підвищувати рівень політичної освіти громадян України.

«Ми не бойовики, ми не можемо кидати за грати людей за те, що вони думають інакше чи дивяться інші телеканали, — говорить Павло Лисянський. — Ми повинні показати цим людям, що таке права людини, що таке демократія, що таке громадянське суспільство. Так, Росія вкладає гроші в ідеологію, як це робить будь-яка політична партія. А я вважаю, що нам потрібно згадати про досвід Німеччини, яка після падіння гітлерівського режиму почала вкладати гроші в політичну освіту населення, щоб ситуація, коли до влади на хвилі популізму приходить подібний режим, ніколи не повторилася. І завдяки цьому Німеччина змогла зруйнувати Берлінську стіну, успішно пройти процес возз’єднання, живе єдиною країною. Так, це велика і копітка праця, і з Києва цю проблему не вирішити. Якщо ми говоримо про примирення, то потрібно розуміти, що це має на увазі і пробачення, і готовність залишити все і їхати туди, щоб відновлювати роботу державних органів влади, державних структур. Без цього реінтеграція неможлива».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *