UADays

Online Media

Мешканці окупованих територій не отримуватимуть російських пенсій

Усім відомо, що мешканці окупованих території Донецької та Луганської областей на сьогоднішній день мають змогу отримувати дві пенсії: українську і “республіканську” (фактично російську дотацію). Якщо так звана «республіканська» пенсія фактично є мізерною та нараховує близько 3 тисяч російських рублів, то звичайна українська пенсія на Донбасі завжди відрізнялася від інших (аграрних) областей, оскільки мешканці Донецької та Луганської областей отримували порівняно високі зарплати, і складає в середньому близько 6 тисяч гривень.

Інформація про отримання російських паспортів розбурхала місцевих пенсіонерів, та почали поширюватись чутки про нібито отримання «третьої пенсії», адже в РФ пенсія для цивільних пенсіонерів складає близько 12 тисяч російських рублів.

Відчувши назріваючу соціальну напругу серед населення ОРДЛО, Пенсійний фонд РФ повідомив: «У відносинах між Росією і Україною діє угода про пенсійне забезпечення від 13 березня 1992 року. Згідно з ним, пенсії призначає і виплачує та країна, де постійно живе людина – незалежно від того, російський або український у нього паспорт. Російські пенсії громадянам, що постійно мешкають в Україні, у тому числі в Донецькій та Луганській областях, не призначаються. При переїзді цих громадян на ПМЖ в Росію їх пенсійне забезпечення здійснюватиметься в загальному порядку по нормах законодавства нашої країни. ПФ РФ для підтвердження стажу і заробітку поводитиметься із запитами в ПФ України або Л/ДНР».

Та й в цілому, переїзд пенсіонерів до РФ є проблематичним та зовсім не вигідним, оскільки отримані російські пенсії будуть втрачені українські та так звані «республіканські».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *