UADays

Online Media

Сьогодні в Україні відзначають День Державного прапора

1 min read

Сьогодні, 23 серпня наша країна відзначає День Державного прапора України. Раніше День Державного прапора святкувався тільки в Києві. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над київською мерією.

За офіційною версією, 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Якраз до цієї події і прив’язаний Указ Президента України, Л.Кучми, «Про День Державного Прапора України» № 987/2004, написана відповідна картина на стіні ВРУ, а цей прапор, як реліквія, урочисто зберігається під склом в музеї ВРУ. Наступного дня Україна проголосила незалежність.

Водночас у 2009 році цей указ доповнив президент Віктор Ющенко та запровадив підняття українського прапора у День Державного Прапора України та під час інших державних свят.

Історія українського прапора

У часи Київської Русі прапор був переважно червоним, адже такий колір був зручним для сигналізації під час бою. Натомість перша історична згадка про поєднання синього та жовтого кольорів на прапорі датується 1256 роком — датою заснування Львова. Герб міста, зокрема, прикрашав золотий лев на синьому тлі. Також золотий і синій кольори з XIV століття використовували в гербі Руського королівства. Ці барви були й на гербах місцевої знаті, князів, шляхтичів.

Поєднання синього та жовтого на символіці знаходять і в добу козацтва, особливо починаючи з XVIII століття. Часто у запорожців були сині стяги, прикрашені золотистими орнаментами, образами православних святих або ж козаків.

Значення кольорів прапора

У найбільш поширеному тлумаченні кольори прапора пояснюють так: синя смуга символізує ясне небо, а жовта — золоті поля пшениці.

Також існує думка, що кольори прапора зображають дві стихії природи — воду і вогонь.

Водночас з релігійної точки зору, жовтий колір уособлює Творця, а синій символізує усе земне.

До речі, досі тривають дискусії щодо того, яким чином мають бути розташовані кольори на прапорі — блакитний вгорі та жовтий унизу чи навпаки. З часів УНР, до прикладу, не збереглося документів, які б засвідчували той чи інший порядок смуг. Тож науковці сходяться на тому, що використовувати могли обидва варіанти стяга.

Тепер наш прапор має особливе значення для всього світу. Наш прапор це символ боротьби за справедливість та свободу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *