UADays

Online Media

Українські фахівці у галузі ІТ підготували “сюрприз” спецслужбам РФ

1 min read

Мобільний додаток «Джура» розробили українські програмісти. Вказане програмне забезпечення має корисні для наших солдатів функції.

Відомо, що українські військові активно використовують смартфони в службових та особистих цілях та нерідко застосовують російські мобільні додатки. За допомогою яких, вони передають дані російським спецслужбам, крім того, через них поширюється пропаганда.

«Джура» – додаток для українського військового, яке успішно замінить російські розробки, як наприклад «ДМБ таймер», «Лічильник ДМБ», «ДМБ щоденник», «Дембель неминучий», «Таймер дембеля» та інші.

«На перший погляд, дані програми цілком безпечні. Як правило, це – невелика програма-асистент з простими функціями. Наприклад, вона допомагає стежити за часом, проведеним в армії, і показує, скільки ще залишилося до дембеля. А між тим, вона виконує збір інформації для російських спеціальних служб. До такої інформації належить – геолокація, переміщення військовослужбовця, особисті дані, фото і відеоматеріали. Такого роду інформація має високу цінність для противника », – йдеться в статті «Українського мілітарного порталу».

Автор ідеї та дизайну Лук’ян Турецький – графічний дизайнер зі Львова, солдат ЗСУ п’ятої хвилі мобілізації в 2015 – 2016 роках.

Партнер проекту та ІТ-фахівець з 8 річним стажем комерційної розробки Володимир Пасіка, який з 2014 по 2019 на волонтерських засадах активно допомагав підрозділам ЗСУ, СБУ та МВС у боротьбі проти російського агресора.

Основні функції програми:
Рекрут може стежити за часом, який провів в армії. А також визначати, скільки ще залишилося до демобілізації. Дані відображаються в числах і візуалізовані на часовій шкалі, де позначено «екватор» і інші дати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *