UADays

Online Media

Як Україна вшановує своїх загиблих Героїв?

1 min read

В пам’яті українців завжди залишатимуться події, які пов’язують нас із боротьбою за незалежність та територіальну цілісність нашої держави. В першу чергу, із смутою згадується вихід наших бійців у так званому «зеленому коридорі» при виході із «Іловайського котла».

Саме цей день є знаковим, та він є датою відзначення Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. По всій Україні вранці відбулася хвилина мовчання за загиблими та жалобні заходи на цвинтарях, молебні у храмах. Радіо Свобода зібрало інформацію та фотографії вшанування пам’яті загиблих із різних міст.

У річницю розстрілу під Іловайськом президент Володимир Зеленський ушанував пам’ять воїнів, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, повідомляє офіційний сайт глави держави 29 серпня.

9 серпня – день коли вся Україна вшановує пам’ять своїх Захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Низько вклоняюся в пам’ять про кожного українського Героя і схиляю голову перед їх родинами. Вони не вмирають, а навічно залишаються нашою славою та небесними захисниками України. Горнило війни не оминуло прикордонну родину – 70 наших побратимів загинули, а п’ятеро зникли безвісти! Наш обов’язок – пам`ятати про їх вчинки, адже своє життя вони віддали заради нашої з Вами свободи та свободи наших дітей. Завдяки їм Україна встояла і ми можемо продовжувати боронити українську землю від російського окупанта. Для кожного з нас вони приклад патріотизму, мужності, братерства, безкорисливості та самопожертви в ім’я свого народу та цілісності України. Ми не повинні зрадити тих, хто допоміг нам жити. Слава полеглим героям!».

Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.

Бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу – місто Іловайськ – тривали з середини серпня. Українським військовим майже вдалося відвоювати місто, але тут втрутилася російська армія.

У ніч з 23 на 24 серпня 2014 року відбулося наймасштабніше пряме вторгнення збройних сил країни-агресора на територію України. У плани Москви не входило здавати важливий стратегічний пункт, тому вона кинула проти українців свої регулярні війська. На момент вторгнення сили ЗС РФ складалися з дев’яти батальйонно-тактичних груп: 3500 осіб особового складу, до 60 танків, до 320 БМД (БМП), до 60 гармат, до 45 мінометів та 5 протитанкових ракетних комплексів.

Вже 24-25 серпня батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сили сектору «Б» потрапили в оточення ворога.

28 серпня становище наших військових стало критичним. Між керівництвом АТО та Генштабом ЗС РФ відбулися переговори щодо надання гарантій безпечних гуманітарних коридорів для виходу з оточення українських військових за узгодженими маршрутами.

Граючи роль миротворця, президент Росії Володимир Путін 29 серпня запропонував підконтрольним Росії незаконним збройним формуванням відкрити для українських військових гуманітарний коридор, яким би вони могли вийти з оточення. Насправді путінський «зелений коридор» став для наших військових справжньою дорогою смерті, адже тоді загинуло чимало українських військових.

Упродовж цих років тривають дискусії та ведеться слідство щодо цієї трагедії. Дані про втрати різняться й сьогодні. Так, за офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому зеленому коридорі 366 українських воїнів загинули, 429 – отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 – потрапили у полон.

У День пам’яті захисників України мають приспускати Державний Прапор України на спорудах органів влади, державних підприємств, установ і організацій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *