UADays

Online Media

Супутник засняв сотні “павуків” на поверхні Марса

1 min read

Нещодавно опубліковані зображення викликали інтерес у соціальних мережах: на них можна було побачити павуків, розкиданих по південному полярному регіону Марса. Однак Європейське космічне агентство (ESA), яке опублікувало ці знімки, роз’яснило, що насправді це не якісь страшні повзучі істоти. Натомість “павуки” утворюються через відкладення вуглекислого газу.

Ось як це відбувається: взимку на Марсі вуглекислий лід накопичується та утворює тонкий шар льоду на поверхні. Коли настає весна, сонячне світло проникає крізь крижаний шар і викликає перетворення. Поверхня починає нагадувати те, що по ній повзають павуки. Але насправді це не справжні павуки.

Сонячне світло змушує вуглекислий лід на дні шару перетворюватися на газ, який накопичується та проривається через плити належного льоду. Газ, змішаний із темним пилом, вивергається з-під крижаної поверхні і викидається через тріщини у вигляді високих фонтанів або гейзерів. Потім він опускається і осідає землі, утворюючи темні плями у вигляді павуків. Ці темні плями насправді доволі великі за розмірами: від 45 м до 1 км.

Ці світлини дістали багато коментарів, автори яких як лякались побаченого, так і посміялися, порівнявши Марс з Австралією, яка відома своїми величезними павуками.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *