UADays

Online Media

Огляд: Вулкан Малюк – Із Калаша у зброю майбутнього

1 min read

Колись давно, ще в першому випуску цієї рубрики, мій мозок передав у пальці, начебто, логічний рефлекс, і там опинилася фраза про те, що ця рубрика обійдеться і без “Калашів”. Але, правду кажучи, ці діди є скрізь, куди не плюнь. Дуже вже людям сподобалася їхня простота і надійність. Серед цих самих людей опинилося, несподівано, Державне Космічне Агентство України… Дякую Вікіпедії за достовірну інформацію… Гаразд, серед цих самих людей опинилися амбітні хлопці, які у 1994 році вирішили прикольнутися, і зробити на базі автомата Калашнікова якусь цікаву штуку, яка не була б автоматом Калашнікова. У результаті вони створили якогось “Вепра“. На жаль, їхня геніальна розробка не знайшла належної підтримки, у тому числі й фінансової та проект закинули. Однак у 2005 його знову відкопали і вирішили довести до ладу. У результаті, з цього круговороту геніальності в природі народився наш сьогоднішній гість. Вже дуже давно він спокусливо дивиться на мене, і я більше не можу стримуватися. Знайомтеся, це – український автомат “Вулкан”, він же “Малюк”. А ви потрапили до нашої збройової, але зовсім не злої рубрики!

“Вулкан” чи “Малюк”?

Почнемо відразу з найгіршого, що є в цьому автоматі. Мова про його назву. Чому? А все через чудову епоху Інтернету, в якій одні кажуть, що “Вулкан” – це неправильно, треба “Малюк”, інші – навпаки, а треті кажуть, що можна і так і так. Я не займатимуся тут убивчою задухою. Просто прийміть той факт, що так, чи інакше, “Вулкан” і “Малюк” – це одне й те саме, і я його називатиму і так, і так. Все, крик душі закінчено.

Де тут АК?

Швидше за все, найголовніше питання, яке мучить нашого уважного читача при погляді на картинку з цим автоматом – це “А де “Калаш?”. І питання, насправді, резонне. Адже “Малюк” виглядає як якийсь космічний бластер. Де тут заховано винахід 40-х? Давайте по порядку. “Вулкан” – це автомат, який спочатку був виготовлений із запчастин Калашнікова. Просто багато з них були дуже глибоко модернізовані. Якщо ми розберемо даний зразок, то побачимо всередині цілком рідні деталі: затворна група, зворотна пружина, ствол схожий. Але все це було трохи змінено формою. Все заради найголовнішої відмінності “Вулкана” від “Калаша” – заради компонування. “Малюк” зроблено за схемою “Буллпап”. Це коли рукоятка попереду, а магазин і затворна група позаду. Потрібно воно для зручності та компактності. Завдяки такій схемі, автомат набагато простіше контролювати. Його віддача менша, а точність більша. Така схема не дуже поширена, загалом, через те, що їх важче робити та проектувати. Наприклад, через таке розташування затворної групи, гільзи впереміш з пороховими газами летять стрілку в обличчя та руки, що не дуже добре. Однак, із цими проблемами навчилися справлятися. Яскравим зразком цієї думки став культовий Steyr AUG, який обожнюють спецслужби та гравці Counter Strike. Але що там по Вулкану? З ним… Все чудово! Так, перші зразки мали з цим певні проблеми, але їх виправили. І в результаті вийшло щось дуже круте, на відміну від радянської спроби провернути цей фокус у вигляді ОЦ-14 “Гроза”!

Особливості

Зручність “Малюка” – його головний козир. Більшість органів управління знаходяться в одному місці: спусковий гачок, одразу за ним – кнопка скидання магазину, а зверху – кнопка запобіжника. Решта – перемикач режиму вогню на прикладі (при чому з двох сторін!) та рукоятка взводу затвора, що знаходиться спереду зліва. Зручна шахта магазину, приємне розважування, гільзи, які не намагаються вбити вас навіть якщо ви шульга. Ще один плюс – інтегровані планки Пікатінні, які не люфтять і не намагаються втекти, коли ви працюєте. Крім того, ручка взведення затвора під час стрільби залишається нерухомою. Це дозволяє взяти зброю зручно і, при цьому, не зламати пальці. Розбирається він також дуже просто, без допоміжних інструментів. Просто клацніть фіксатор, зніміть нижню частину, а потім легким рухом руки зніміть верхню. І ось у вас повний доступ до ствола та затворної групи. Звичайно, це – не Калаш, який розбирають усі, від малого до великого. Але, якщо ви побачите, як це робити, то проблем не виникне.

За надійністю – все більш-менш гарно. Тобто в міських умовах, в окопах буде нормально, але згодом деякі частини почнуть забруднюватися. Тому не вбивайте у мотлох свою зброю. Вона виживе, все буде нормально, але шанс того, що одного разу автомат не вистрілить – зростає пропорційно до ваших гидотів.

Про характеристики та приколи

Ну і на десерт, як і завжди, у нас залишилися характеристики цього інструменту:

  • Виробляється компанією “Інтерпроінвест“. При чому, усі деталі, крім ствола – власні.
  • Випускається у трьох варіантах: під радянські калібри 7,62 х39, 5,45 х39 і 5,56 х45 НАТО. До нього підходять стандартні калашівські магазини та обойми від М4А1. Без збочень.
  • Пульнути можна хоч на кілометр, але ефективна дальність становить приблизно 700 метрів.
  • Темп стрільбидо 700 пострілів за хвилину. А з огляду на низьку віддачу, ви, з високим шансом, будете влучати в ціль навіть при стрільбі чергами.
  • Важить цей “Малюк” 3,2 кілограмів без магазіна. З магазином та патронами буде більше. Однак, знову-таки, через компонування, ви не страждатимете від цього.
  • Може спокійно зробити щонайменше 10000 пострілів (не без зупинки, звичайно). А якщо ви ще й кладете на автомат не болт, а промаслену ганчірочку і регулярно чистите, то здолає і всі 30000.
  • З заводу вам ще дістануться триточковий ремінь і швидкознімний глушник (ось тут сумнівно, бо хтось каже, що працює добре, хтось каже, що ПБС розриває. Так що з цим все індивідуально. Але факт у тому, що зброя з глушником забруднюється значно швидше).

Висновок

Загалом, можу сказати, що штука дуже цікава та перспективна. У ній є і точність, і зручність, і непогана надійність. Плюсів багато. Є нюанси, але не такі критичні. І дуже радієш, коли згадуєш, що такі речі справді роблять наші хлопці. А на цьому на сьогодні все. Дякую за увагу, всього вам найкращого!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *